KOMR w Dąbku

Opinie o klinikach, przychodniach, szpitalach itp. - które polecacie a które należy omijać z daleka. Doświadczenia pacjentów.

Moderator: Moderatorzy

KOMR w Dąbku

Postprzez Cypek » 28 sty 2012, 23:24

Pełna nazwa ośrodka to:
Krajowy Ośrodek Mieszkalno-Rehabilitacyjny dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane (SM)
strona internetowa: http://www.komrdabek.pl/

Nie będę się rozpisywał jak dostać skierowanie do ośrodka, bo wszystko jest szczegółowo opisane na w/w stronie ośrodka, w razie ewentualnych wątpliwości zawsze można zadzwonić pod któryś telefon również podany na stronie.

Co do samego ośrodka to mogę napisać tylko relację z drugiej ręki - czyli to co opowiedziała mi moja mama.

Generalnie o całym pobycie w ośrodku wypowiadała się pozytywnie.
Budynku i teren ośrodka, jest dobrze przystosowany dla osób niepełnosprawnych mających problemy motoryczne. Personel jest dobrze przeszkolony - każdy pacjent zaraz po przybyciu otrzymuje swojego opiekuna. W zależności od trudności pacjentów opiekun ma ich pod swoją pieczą stosunkowo więcej lub mniej, czyli jeżeli opiekun zajmuje się osobą w ciężkim stanie, to będzie miał mniej osób pod sobą, tak aby mógł więcej czasu poświęcić jednemu pensjonariuszowi. Na początku pobytu, dla każdego jest ustalany indywidualny program rehabilitacji uzależniony od jego potrzeb i możliwości. Podczas zabiegów nie ma przepychanek wśród pacjentów i popędzania przez personel - jest na wszystko czas. Do dyspozycji pacjentów jest sprzęt medyczny tj wózki, kule, balkoniki i skuterki elektryczne. W dni w które nie wykonuje się zabiegów (np. niedziela) można samodzielnie korzystać z wybranych sal i sprzętów rehabilitacyjnych - tylko tych, które nie wymagają obsługi personelu i są bezpieczne w samodzielnym użytkowaniu.
W czasie wolnym można korzystać ze świetlicy, sali kominkowej lub pospacerować po przepięknym i zadbanym ogrodzie (parku). Jedzenie ponoć dobre i urozmaicone.
Jedyną wadą jaką usłyszałem to koszt pobytu:
Odpłatność za miesięczny pobyt w KOMR wynosi 70% miesięcznego dochodu osoby kierowanej.

Mam nadzieję, że moje wypociny komuś się przydadzą :mrgreen:
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.
Cypek
Administrator

Powrót do Ośrodki zdrowia