Kwas fumarowy

Metody leczenia, nowe leki, leczenie niekonwencjonalne, lekarze, ośrodki zdrowia.

Moderator: Moderatorzy

Kwas fumarowy

Postprzez Cypek » 12 kwi 2012, 13:29

Ostatnio wpadłem na wpis o zastosowaniu kwasu fumarowego w leczeniu stwardnienie rozsianego.
Tutaj: źródło jest opisany specyfik o nazwie BG12, który jest estrem kwasu fumarowego, ponadto:
Hamuje aktywację limfocytów T. Badania kliniczne II fazy wykazały, że BG12, podawany w dawce 240 mg trzy razy dziennie, znamiennie redukuje liczbę ognisk demielinizacji wzmacniających się po podaniu środka kontrastowego, oraz liczbę rzutów w porównaniu z danymi po podaniu placebo.

Co o tym sądzicie :?: Może macie jakieś doświadczenia, lub znacie kogoś kto leczył się w/w specyfikiem.
Z blogu A.B. wyczytałem, że zaczęła kurację, ale nie wiem z jakim rezultatem.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

-- 12 kwi 2012, 13:07 --

Idąc za ciosem znalazłem coś bardzo obiecującego:

[...]
Kwas fumarowy chroni komórki nerwowe

"Połączenie wysokiej skuteczności i bezpieczeństwo stosowania podawania leku jest atrakcyjną opcją leczenia." mówi Ralf Gold z Niemieckiego Towarzystwa Neurologii. Przemawiają za tym dane z badania studyjnego [...] (końcówki nie dałem rady przetłumaczyć sensownie).

Do badania włączono 1200 chorych z nawracająco-postępującą odmianą MS. Część badanych otrzymywała BG-12, reszta placebo. Po dwóch latach, pacjenci przyjmujący dwa razy dziennie BG-12, doznali 49 procent mniej rzutów. Zmiany zapalne w mózgu spadły aż o 90 procent.
[...]

źródło: http://www.apotheken.de/news/article/mu ... ure-wirkt/

Przepraszam za jakość tłumaczenia, ale z niemieckiego jestem cienias.

Ponoć w Niemczech BG-12 jest sprzedawane w aptekach jako lek na łuszczyce, na 100% w postaci maści i chyba w postaci tabletek. Niestety nie znam nazwy handlowej ani też nie wiem czy jest na to potrzebna recepta. Może ktoś jest w stanie dowiedzieć się jak wygląda temat BG-12 u naszych zachodnich sąsiadów?
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.
Cypek
Administrator

Odp: Kwas fumarowy

Postprzez Waterwoman » 06 maja 2012, 05:21

Cypek, wszystko to racja. BG 12 to jest moja nowa nadzieja, bo wlasnie mialam kolejny atak po 1.5 roku i caly czas jestem na Avonexie. Boigen ciezko pracuje nad tym nowym lekiem w tabletkach, jak zwykle nie do konca wiedza jak on dziala ale jakos dziala, bo sa juz teraz w 3 fazie trial i moze nawet zostanie podany do zatwierdzenia w 2013...
Waterwoman

Postprzez PiotrGoł » 07 maja 2012, 21:45

byłem dzis w Lodzi po odbiór lekow i wynikow rezonansu i rozmawialem z moja neurolog o tym kwasie...
ma ona grupe ok . 20 osob w programie bioracych to i powiedziala mniej wiecej to samo co Waterwoman o tym leku :))

a no i jeszcze ze czerwieni sie po nim twarz u niektorych osob i boli brzuch - trzeba brac z osłonowymi lekami. ból zazwyczaj tez moja w miare przyzwyczajenia sie do leku organizmu :)
PiotrGoł

Postprzez Cypek » 07 maja 2012, 23:27

Ciekawe jaka będzie cena BG12 w wersji na SM, bo kuracja kwasem fumarowym w wersji na łuszczycę kosztuje ok 200zł miesięcznie (można kupić tabletki bez recepty w USA na ebay'u - specyfik nazywa się PSOREX) - jeżeli cena BG12 będzie podobna i skuteczność taka jak w testach to myślę, że będzie to rewolucja na rynku leków na SM.
Ponoć kwas fumarowy dla SM'ków (BG12) trochę się różni od tego dla łuszczyków, gdyż są to inne estry tego kwasy :?:
Cypek
Administrator

Postprzez PiotrGoł » 08 maja 2012, 14:04

wczoraj właśnie zadałem pytanie o cene mojej neurolog i ona z usmiechem powiedziała , że koncerny zwykle podbijają troche cene jak wchodzi nowy lek, albo okazuje sie skuteczny do leczenia innej przypadkosci. Wiec cena pewnie bedzie wyzsza od tamtej :/ ciekawe o ile, ale i tak chyba nie bedzie ona zaporowa tak jak FTY 720....
PiotrGoł

Postprzez Cypek » 08 maja 2012, 21:07

No mam nadzieję, bo właściwie to nie jest nowy lek, tylko już znany tylko lekko zmodyfikowany i zastosowany w leczeniu nowego schorzenia. Dzisiaj sprawdzałem cenę na ebay i 100 kapsułek po 120mg to ok 75zł + 24zł wysyłka. Co dziwne znalazłem tylko 1 aukcję z USA z tym specyfikiem.
Z wiedzy zdobytej w internecie przy SMku zaleca się stosowanie ok 700mg na dobę - do dość spora dawka i mogą wystąpić spore efekty uboczne o których pisze AB na swoim blogu i z powodu których przerwała kurację. Mam nadzieję, że w BG12 jest trochę lepiej z tymi efektami ubocznymi.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie :?:
Cypek
Administrator

Postprzez Waterwoman » 23 maja 2012, 04:47

Ja czytalam ksiazke na temat BG 12 i rzeczywiscie niektorym sie buzia czerwieni i boli brzuch, ale te symptomy maja ustapic po 3 miesiacach.... jezeli tak samo ustepuja jak syptomy grypowe po Avonexie (3 miesiace) to znaczy ze wogole nie ustepuja. Avonex (tez firmy Biogen) kosztuje mnie w USA $3300 miesiecznie. Zakladam ze BG 12 nie bedzie o wiele tanszy... bo dlaczego by mial byc...
Waterwoman

Postprzez Cypek » 23 maja 2012, 09:10

Waterwoman napisał(a):Zakladam ze BG 12 nie bedzie o wiele tanszy... bo dlaczego by mial byc...

Chociażby dlatego, że kwas fumarowy nie jest nową substancją i jest od dawna stosowany w leczeniu łuszczycy. Opakowanie kwasu fumarowego w postaci 100 kapsułek 120mg kosztuje w USA ok 75zł :!: W przypadku SM wykazano skuteczność dawki 700mg, czyli 6 kapsułek dziennie czyli miesięcznie jest to 180 kapsułek co daje koszt do 150zł za miesięczną kurację :idea:
Cypek
Administrator

Postprzez PiotrGoł » 23 maja 2012, 22:35

a ja od siebie dodam, ze moja neurolog, ktora pewnie nie czytala tej ksiazki co waterwaman, powiedziala, z obserwacji swoich pacjentow, ze te objawy ustepuja po jakims (nie pamietam co doklanie powiedziala) czasie brania leku ...
PiotrGoł

Postprzez Waterwoman » 01 lip 2012, 14:02

Z tymi cenami lekow to nie jest tak prosto... My, pacjeci, nie placimy tylko za produkcje leku i jego dostarczenie, ale przede wszystkim za poprzedzajace badania kliniczne, ktore trwaja latami i kosztuja firmy fortune... Biogen jeszcze nie zatwierdzil ceny ale, juz informuje na wielu stronach ze BG-12 bedzie kosztowal porownywalnie z innymi lekami na SM. (Biogen hasn't disclosed how much BG-12 is expected to cost, but has said the price will likely be comparable to other MS agents. http://www.msrc.co.uk/index.cfm/fuseact ... geid/1679/)
Dlatego tak wazne sa dotacje rzadowe i dofinansowanie przez osoby prywatne wszystkich badan naukowych. Juz nie pamietam gdzie o tym czytalam, ale gdzies pisano (to mogla tez byc opinia jednego tzn "experta"), ze SM bedzie uleczalny dopiero za 10 lat, ze wzgledu na male dofinansowanie badan.
Waterwoman

Następna strona

Powrót do Leczenie