moje sm dziedziczne czy inna choroba

Ogólne rozmowy o chorobie.

Moderator: Moderatorzy

moje sm dziedziczne czy inna choroba

Postprzez bejus » 25 lut 2012, 12:07

witam mam do was pytanie moja babcia mama i ja jako najstarsze z rodzenstw mamy sm dodam jeszcze ze babci siostra i jej pierwsza corka tez maja czy to mozliwe jest zeby tyle czlonkow rodziny mialo sm dodam jeszcze obiawy babcia to bole glowy problemy z mysleniem i ciagle przymrozone oczy tak jak by wrazliwa na swiatlo byla mama to samo tylko jeszcze dodam ze ma problemy z moczem natomiast ja mam ich wiecej male zawroty glowy podwojne widzenie bole nog wrazliwosc na swiatlo bole karku bole rak bol galek ocznych problemy z mysleniem plamki przed oczami a o siostrze babci i jej corce wiem tylko ze sa sprawni fizycznie nie wiem jak u babci i mamy stwierdzono chorobe ale u mnie po mri w ktorym sami nie byli pewni co to jest dopiero powiedzialem ze mama i babcia maja to odrazu powiedzieli ze i ja wiec co o tym myslicie czy to moze byc inna choroba
bejus

Odp: moje sm dziedziczne czy inna choroba

Postprzez Joanna » 25 lut 2012, 16:03

To może być inna choroba,niekoniecznie sm.
Przebadajcie się wszyscy SOLIDNE pod kątem boreliozy.Borelioza(neuroborelioza) daje IDENTYCZNE objawy oraz IDENTYCZNE zmiany w mri,jak sm.
Joanna

Postprzez bejus » 26 lut 2012, 10:33

jeżeli chodzi o boreliozę to test elisa igm ujemny igg ujemny później dużo czytając o boreliozie zrobiłem test wb igm ujemny wb igg wątpliwy to zaczęło mnie troszkę zastanawiać i zrobiłem jeszcze raz wb igg i znowu wyszedł wątpliwy bylem z tymi wynikami u zakaźnego ale stwierdził ze na pewno nie mam boreliozy choć 2 razy wyszły te same prążki p30 p31 zapomniałem napisać ze jeszcze mam bóle brzucha refluks mrowienia twarzy i głowy łojotokowe zapalenie skóry duszności i miałem parę razy skurcze polowy ciała (głowa serce ręka noga ) lewej strony ale te skurcze trwały ok 30s i poszczało wszystko jeszcze chciałem się zapytać czy wy tez macie jak byście coś w środku głowy mieli i powiem jeszcze ze nie reaguje na ciepło zarówno jak i moja babcia i mama w lato lepiej się czuje jak zima
bejus

Postprzez Joanna » 26 lut 2012, 17:49

Z boreliozą to niestety jest tak,że można ją mieć, a wyniki testów mieć ujemne :/ Czasem dopiero można ją wykryć po uprzednim braniu antybiotyków.Poczytaj trochę w necie o boreliozie.
Joanna

Postprzez Elzbieta1 » 27 lut 2012, 10:34

Powinniście zrobić punkcje lędzwiową (to oczywiście w szpitalu) wydaje misie ze wtedy mozna mieć pewnośc ze nie ma boreliozy i jesli w płynie sa prązki ologoklonalne to wtedy można mowic o sm.Narazie gdybasz...czy to to czy może inna choroba.U mnie też wujek choruje i ja,ale sm nie jest dziedziczne.Poprostu ukł nerwowy jest indywidualną osobniczą częscią każdego człowieka,można być "naznaczonym " genetycznie tylko ale nie dziedziczne obciązenie.Proponuje dobrego neurologa rozszerzenie diagnostyki a wszystko się wyjasni.
Elzbieta1

Postprzez bejus » 27 lut 2012, 10:58

jeżeli chodzi o boreliozę to wiem wszystko ze ciężko wykryć jest i ze jest tez coś takiego jak kret boreliozy bardzo dużo czytałem na ten temat ale tez mnie zastanawia dlaczego tyle członków rodziny jest chore tylko ja jako jeden facet mam najwięcej objawów sam już nie wiem co to jest ale czuje jakoś w sobie ze to nie SM zrobię jeszcze sobie raz test wb za miesiąc zobaczę a jest coś jeszcze podobnego do SM bo ja jakoś nie mogę się pogodzić z diagnoza a jeżeli chodzi o głowę to masz coś takiego ze coś się tam w środku dzieje czy czujesz ze jest wszystko ok

-- 27 lut 2012, 10:09 --

tak mialem pobierany plyn ale dwie proby nie udane i bardzo duzy bol nie wiem dlaczego tak sie stalo czy ktos nie umial czy moja wina bylo nie wiem sam
bejus

Postprzez Elzbieta1 » 27 lut 2012, 15:07

Ja przy pobieraniu płynu nie odczuwałam jakoś specjalnie bólu...chyba ze adrenalina znieczuliła mnie hahaha.Zeby wykryc sm na 100% trzeba zrobic mnustwo badan bo faktycznie można sie pomylić w diagnozie.Okulista przede wszystkim pole widzenia, badanie przesyłu bodzca nerwu wzrokowego,neurolog testy neurologiczne ,badanie krwi ,punkcja, MR z kontrastem wtedy najlepiej wyjda plaki demienilizacyjne(jeżeli takowe masz).Dopiero to wszystko razem pokarze czy to sm,czy nie.Pytasz czy w głowie coś czuje ...nie nie czuje żadnych zmian.
Elzbieta1

Postprzez bejus » 27 lut 2012, 19:53

jezeli chodzi ci o potencjaly wzrokowe sa w pożądku morfologia nie wiem badanie przez lekarza neurologa te podstawowe rzeczy w pożądku pole widzenia dobre tylko bol czasami galek ocznych i plamki przed oczami mri głowy i szyji male zmiany po dodaniu kontrastu odruchy wszystkie mam ok chorobę mam zdiagnozowania od 2009 a pierwsze objawy w 2006 ale pamiętam jeszcze jak miałem 8lat to zdretwiala mi noga jak wstałem rano i przez caly dzien tak chodziłem jeszcze babcia mi w bandarz mi ja wzięła i w szkole tez byl taki okres w szkole ze czułem ze jakos dziwnie chodzę sam juz nie wiem a cienie pewnie nie bolała punkcja bo zemdlalas i nie pamiętasz he he
bejus

Postprzez Joanna » 27 lut 2012, 20:59

W borelizie w płynie też mogą być prązki.Oto co znalazłam: "Borelioza daje czasami prążki oligoklonalne jednak tylko w około 30% przypadków natomiast w przypadku SM w około 95% przypadków"

Naprawdę ciężko powiedzieć co Ci jest oraz na co choruje Twoja rodzina.Sm nie jest dziedziczne.Myślę,że tylko wizyta u dobrego lekarza,kompleksowe badania może rozwiać Twoje wątpliwości.
Joanna

Postprzez bejus » 28 lut 2012, 14:23

chyba dobry doktor jest mi potrzebny jak byście coś jeszcze wiedzieli to piszcie
bejus

Następna strona

Powrót do Ogólnie o SM