REZULTATY PO INTERFERONIE

Metody leczenia, nowe leki, leczenie niekonwencjonalne, lekarze, ośrodki zdrowia.

Moderator: Moderatorzy

REZULTATY PO INTERFERONIE

Postprzez magda » 06 wrz 2010, 20:19

Witam!
Dwa tygodnie temu zaczęłam terapię interferonem-beta. Od roku mam zdiagnozowane sm. Na razie zauważyłam,że pogorszyło mi sie chodzenie, mam odrętwiałe i bolące nogi. Może byłam zbyt szczęśliwa z rozpoczęcia terapii i dlatego jestem zaskoczona mizernymi efektami. Zdaje sobie sprawę, że dopiero po minimum 3 miesiącach będzie widąć pozytywne skutki.
Mam do Was prośbę: zdradźcie jakie były u Was początki leczenia? Kiedy pojawiły się rezultaty?
magda

Odp: REZULTATY PO INTERFERONIE

Postprzez Cypek » 06 wrz 2010, 20:42

Witaj.

Na każdego interferon działa inaczej. Są niestety przypadki, w których nie pomaga w ogóle a są przypadki, że stawia na nogi już po 6-ciu miesiącach. Nie poddawaj się i obserwuj swój organizm.
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.
Cypek
Administrator

Postprzez koala60 » 07 wrz 2010, 09:31

Ja przyjmowałam rok ,bez żadnych efektów a tylko miałam problemy z wątrobą ,więc zrezygnowałam
koala60

Postprzez Primosz » 07 wrz 2010, 23:17

Czesc!
Z tymi efektami jest bardzo roznie i nie ma co ogladac sie na innych,bo to loteria.Przez pierwsze kilka mies. nie zdawalem sobie sprawy z dzialania leku (jedynie z jego masakrycznych efektow ubocznych).Pewnie dlatego,ze nie bylo rewolucji ale w 2m roku klucia,bylo juz zupelnie inaczej i bylem mega zadowolony :D
Verba volant, scripta manent
Primosz
Moderator

Postprzez magda » 08 wrz 2010, 16:51

Primosz napisał(a):Czesc!
Z tymi efektami jest bardzo roznie i nie ma co ogladac sie na innych,bo to loteria.Przez pierwsze kilka mies. nie zdawalem sobie sprawy z dzialania leku (jedynie z jego masakrycznych efektow ubocznych).Pewnie dlatego,ze nie bylo rewolucji ale w 2m roku klucia,bylo juz zupelnie inaczej i bylem mega zadowolony :D

a jakie miałes skutki uboczne? długo musiałes czekac na efekty, zwłaszcz ze program trwa max. 3lata.
magda

Postprzez perso » 08 wrz 2010, 21:36

To ja pozwolę sobie odpowiedzieć z linkiem do informacji na PTSR
http://www.ptsr.org.pl/pl/?temat=art/sh ... 00519_0925

Pacjenci z wysokim stężeniem IL-17, którzy stanowili około 1/3 badanej grupy, niemal nie reagowali na leczenie beta-interferonem, a u niektórych terapia nawet pogorszyła ich stan zdrowia.

Jak dla mnie to te wyniki są dosyć szokujące.
perso

Postprzez Cypek » 08 wrz 2010, 22:14

Wow. nie widziałem, że istnieją takie dane. Wobec takiej wiedzy każdy chory przed kuracją interferonami powinien mieć zbadany poziom IL17 (cokolwiek to jest) i w zależności od wyniku poddany terapii interferonami lub nie. Przecież to są rewelacyjne informacje, które tłumaczą dlaczego niektórym interferon pomaga a u innych wręcz pogarsza stan zdrowia. Idąc za filozofią "Po pierwsze nie szkodzić" takie badania powinny być obowiązkowe przed wypisaniem interferonu.
Cypek
Administrator

Postprzez Primosz » 08 wrz 2010, 22:36

magda napisał(a):a jakie miałes skutki uboczne? długo musiałes czekac na efekty, zwłaszcz ze program trwa max. 3lata.
Poczynajac od mega silnego bolu prawie wszystkiego,przez wysoka goraczke,dreszcze,na totalnym wyczerpaniu na drugi dzien konczac.W pierwszym miesiacu az balem sie robic kolejny zastrzyk :roll: Dopiero po prawie roku przypadkiem zdalem sobie sprawe z pozytywnego dzialania leku (po prostu,podsumowalem minione kilka miesiecy i zauwazylem roznice).
Verba volant, scripta manent
Primosz
Moderator

Postprzez Smerf » 10 wrz 2010, 00:40

Cypek napisał(a):Wow. nie widziałem, że istnieją takie dane. Wobec takiej wiedzy każdy chory przed kuracją interferonami powinien mieć zbadany poziom IL17 (cokolwiek to jest) i w zależności od wyniku poddany terapii interferonami lub nie. Przecież to są rewelacyjne informacje, które tłumaczą dlaczego niektórym interferon pomaga a u innych wręcz pogarsza stan zdrowia. Idąc za filozofią "Po pierwsze nie szkodzić" takie badania powinny być obowiązkowe przed wypisaniem interferonu.

To widze Pan Admin nie czyta forum :lol:
To mój temat zaczerpnięty z PTSR dwa-rodzaje-sm--t55.html

Ja biorę interferon Rebif juz 3 rok i żałuję, że za 3 miesiące juz go nie dostanę. Na nowy program sie nie załapię bo mam juz zbyt mało punktów.
Odpowiadając na interesujące autora tematu pytanie muszę powiedzieć, iż nie widzę skutków brania leku, poza takim że juz prawie 3 lata bez rzutu jestem. W rezonansie po 6 miesiącach brania nie bylo żadnych aktywnych i nowych ognisk demielinizacyjnych w mózgu. W pierwszym rezonansie wyszło że mam ich wielką ilość w mózgu, móżczku, rdzeniu przedłużonym i że nie są większe niż 1 cm. Nie mam praktycznie żadnej niepełnosprawności ruchowej, więc ciężko mi powiedzieć o poprawie stanu.
Początki brania były bardzo męczące. Bóle głowy, bóle gardła, ogromne dreszcze. Z czasem objawy złagodniały, aczkolwiek do dziś się ich nie pozbyłem. Bardzo rzadko są na tyle mocne by się nimi przejmować :D
Ze swego doświadczenia moge dodać otuchy, że z czasem powinno byc coraz lepiej :)
Smerfetka jest cudowna :)
Smerf

Postprzez Cypek » 10 wrz 2010, 10:35

Smerf napisał(a):To widze Pan Admin nie czyta forum :lol:
To mój temat zaczerpnięty z PTSR dwa-rodzaje-sm--t55.html

Czyta, czyta - tylko pamięć już nie ta ;) Jak to się mówi: pamięć mam dobrą ale krótką :roll:
Cypek
Administrator

Następna strona

Powrót do Leczenie