Pomóżcie!

Ogólne rozmowy o chorobie.
asteroid

Pomóżcie!

Post autor: asteroid » 02 lip 2013, 22:44

Witam, nazywam się Radek, mam 23 lata i od lat borykałem się z takim problemem jak nagly bol z odcinka ledzwiowego kregoslupa, az do lewej stopy, z roku na rok bylo gorzej a pracowalem fizycznie, w przeciagu 4 lat zaczalem miec co raz slabsze czucie w lewej stopie, dodam ze bole te mialem zazwyczaj jak byl wzmozony wysilek fizyczny. Z roku na rok również pojawiał się stopniowo problem z oddawaniem moczu, gdy zachcialo mi sie "siku" musialem prawie ze niezwlocznie szukac miejsca do zrobienia tego, z roku na rok bylo z tym co raz gorzej, chodzilem po lekarzach dostawalem jakies leki na stany zapalne pecherza, lecz nie pomagalo to, no i teraz niedawno bylem u neurologa, od razu dal mi skierowanie na rezonans magnetyczny kregoslupa, zrobiony zostal bez kontrastu, dodam ze w czasie jego przeprowadzania, juz byly wielkie problemy z chodzeniem, oddawaniem moczu. Wynik rezonansu brzmi nastepujaco :
Badanie MR mózgu wykonano w sekwencjach TSE, FLAIR, DWI, gre w obrazach T1 i T2-zależnych, w trzech płaszczyznach.
Struktury mózgowia i móżdżku bez zmian ogniskowych.
Układ komorowy w granicach normy.
Z tym wynikiem udałem się do neurologa, stwierdzil on ze wykluczamy SM po tym wyniku,
Lecz niedawno pojawił się problem, mam problem ze wzrokiem, otóż zaczelo sie od tego jakby moje oczy byly strasznie wysuszone, jakby ziarenko piasku znajdowalo sie pod dolna powieka, ciezko bylo mi zlapac ostrosc momentami w obu oczach, do tego swiatlowstret lekki, umiarkowany a do tego raz mi sie zdarzylo ze mialem w pracy takie dziwne uczucie gdy popatrzylem sie w lewa strone, jakby obraz mi sie wywinął, taki lekki zawrót głowy, nie trwal on długo, moment.
to juz 4 tydzien gdy mam objawy ze wzrokiem, rano pojawia sie wydzielina koloru zółtego/bialozoltego, do tego oczy wieczorami lekko przekrwione, czerwona obwódka w okol zrenicy w lewym oku, nie pamietam czy w prawym bylo to rowniez. Do tego gdy nagle mam moment zaniku ostrosci lekkiego, gdy przetre tak jakby wydzielinke z kacikow oka to od razu wraca to do normy, aczkolwiek widzi mi sie ciezko, musze skupiac wzrok mocno. Od wczoraj w sumie, mam do tego ból głowy kłujący nad lewym okiem, aczkolwiek z ostrością jakby lepiej, ale oczy wydaja sie takie zmeczone od tego wszystkiego, od tego skupiania wzroku. Zastanawiam sie czy to alergia, czy to objaw SM(którego nie wykryto na rezonansie, a objawy caly czas przy tym juz byly wrecz od lat procz tych oczu w sumie,dodam ze rezonans byl robiony ze 2 tygodnie przed pojawieniem sie problemu ze wzrokiem wiec powinno cos wykazac na MRI?), czy to objaw boleriozy (nie przypominam sobie kleszcza). Objaw nogi oraz oddawania moczu przypisywalem tym atakom bólu ktory trwal zawsze ok. tydzien/dwa gdy pracowalem fizycznie - Rwa kulszowa, leki typu olfen 100sr + masaż robiły robote, lecz chyba za mocno zbagatelizowalem to i dalej pracowalem podczas tych bolow na srodkach przeciwbolowych. Czy ktoś mi może powiedzieć co mam zrobić, co dalej? co to może być? dostałem obecnie skierowanie na rezonans odcinkach ledzwiowego kregoslupa, ale zaczely mnie martwic te oczy... aha, no i warto wspomniec iz krople do oczu przynosily ulgę do tej pory, lecz zmartwił mnie ten ból głowy teraz, nie jest on caly czas.
Pomocy, bo już nie daje mi to spokoju:(

agnieszka79

Odp: Pomóżcie!

Post autor: agnieszka79 » 27 sty 2016, 14:13

Mój kolega zazywa olejek z konopii chyba 15% . Kupuje go w sklepie www.konopnecentrum.pl. Ja też się tam zaopatruję/

Odpowiedz