SM a dodatnie Ana

Ogólne rozmowy o chorobie.
Magda133

SM a dodatnie Ana

Post autor: Magda133 » 12 cze 2016, 09:45

Witam,

Trafilam do szpitala pod koniec marca z mrowieniem ciała, dokładnie od pasa w dół czułam a raczej nie czulam swojego ciała tak "jak zawsze". Mialam uczucie jak by mi mrówki chodziły zwłaszcza po stopach. Myślalam ze to brak magnezu..... Do końca życia nie zapomne kiedy to sie u mnie zaczelo- dokładnie pół roku po ślubie. Tomograf nie wykazał nic, rezonans liczne zmiany demienilizacyjne w mózgu i odcinku piersiowym. Byłam w szoku, to był mój najgorszy czas w życiu. Diagnoza SM ( o ktorej sie dowiedzialam tak szczerze z wypisu, nie trudno bylo rozszyfrowac skrót G35). No cóż załamałam sie. Brałam leki uspakajajace i jakos doszlam do siebie. Dzięki mężowi i rodzinie, która mi mówiła to przeciez nie koniec świata i tak też do tego podchodzilam, do czasu. Po drugim pobycie w szpitalu okazalo si ze zmiany sie nie pogłębiaja, wyszla mi anemia, lordoza, kifoza i liczne zmiany dehydro-degenercyjne, dostałam żelazo witaminy B12, skierowanie na rehabilitacje i mialam czekac na wyniki pozostalych badan. W tych badaniach wyszlo mi ze mam dodatnie przeciwciała ANA. Ale lekarka nic z tym nie zrobila. Dopiero po ostatniej wizycie Pani doktor z poradni SM dała mi skierowanie na ANA 3 ...na wyniku pisze WYKRYTO (i nic wiecej, zadne miano czy jakis typ no nic) i tu sie zalamałam bo juz nie wiem co mam myslec o tym wszystkim. Czlowiek sie pogodził z tym SM, zaczelam normalnie funkcjonowac a tu mi wychodza dodatnia ANA 3. Napiszcie prosze co o tym sadzicie. Czy lekarze mogli sie tak pomylic i w rzeczywistosci moge miec np . Toczeń ....strasznie sie boje. Nigdy nie bolaly mnie stawy, nie mialam zadnych plam itp. Dodam tylko ze na poczatku mojej drogi mialam "nadzieje" ze to bolerioza, wiele razy ugryzl mnie kleszcz i mialam rumien, jednak test Elisa to wykluczyl.

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Odp: SM a dodatnie Ana

Post autor: Cypek » 22 cze 2016, 20:59

SM jest bardzo trudną do zdiagnozowania chorobą, ponieważ nie ma jednoznacznych objawów i zdarzają wcale nie tak rzadko przypadki, że jest błędnie diagnozowane. Należy więc przyjąć za bardzo prawdopodobne, że lekarze mogli się pomylić. Moim zdaniem należy teraz wykonać szereg badań, żeby w 100% potwierdzić lub wykluczyć pomyłkę.
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

kamilakonieczna

Odp: SM a dodatnie Ana

Post autor: kamilakonieczna » 30 paź 2016, 20:29

Przeciwciała przeciwjądrowe ANA I i II są charakterystyczne dla tocznia a nie dla stwardnienia rozsianego i szczerze powiedziawszy to pierwszy raz słyszę aby na podstawie tych przeciwciał ktoś stawiał diagnozę
Immunomodulin od (8.11.2016)

Odpowiedz