Problemy po Betaferonie

Metody leczenia, nowe leki, leczenie niekonwencjonalne, lekarze, ośrodki zdrowia.
aaxfgx

Problemy po Betaferonie

Post autor: aaxfgx » 01 sie 2015, 18:06

cześć

czy ktoś z Was miał problemy po injekcjach z Betaferonu? Dostaję ten lek od maja i od tego czasu zauważam u siebie ogromne pogorszenie stanu zdrowia - jeszcze w maju mogłam chodzić nawet 10 km bez odpoczynku, obecnie nie jestem w stanie przejść 500 m bez zataczania się i rosnącej słabości nóg i mięśni brzucha. Zaczynam się suwać na nogach i muszę usiąść i długo odpoczywać, żeby móc znów podejść kawałek. Czy ktoś z Was miał takie problemy po Betaferonie? Czy łączyć w ogóle lek z pogorszeniem stanu? Wcześniej byłam rok na Avonexie i nic mi nie było - byłam w stanie funkcjonować bez zarzutów, a teraz tylko czekam, aż upadnę

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Odp: Problemy po Betaferonie

Post autor: Cypek » 03 sie 2015, 23:00

Avonex to interferon, czyli nowsza generacja betaferonu. Dlaczego zdecydowałaś się na lek starszej generacji? Zarówno po betaferonie, jak i interferonie może nastąpić pogorszenie stanu, jeżeli lek nie jest tolerowany przez organizm. Rozmawiałaś z lekarzem prowadzącym o Twoich dolegliwościach?
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

aaxfgx

Post autor: aaxfgx » 04 sie 2015, 19:44

Dostałam do wyboru copaxone i betaferon, po tym, jak uznano, że Avonex mi nie pomaga (miałam dwa nowe ogniska w mózgu). wybrałam betaferon ze względu na to, że kłuje się co dwa dni, a nie co dzień. Nikt mnie nie poinformował, że Avonex jest lekiem nowszej generacji, a ja zostaję przestawiona na coś starszej generacji.

Mam dopiero za miesiąc spotkanie z lekarzem - spadek mojej formy łączę ze zmianą leku, bo wtedy to wszystko się zaczęło - nie miałam problemów z chodzeniem, rzuty miałam na rękę i oko, a po Betaferonie często słaniam się na nogach lub po prostu upadam, co jest dość problematyczne, kiedy się pracuje, stąd moje pytanie.

czy podawanie interferonu przy boreliozie może dawać podobne objawy? Czy są w ogóle jakieś interacje w momencie, gdy ma się boreliozę, a dostaje się leki hamujące sm? Szukałam opracowań na ten temat, ale nic nie mogłam znaleźć

Sławek

Post autor: Sławek » 10 sie 2015, 13:20

Przyjmowałem betaferon 4,5 roku i nie było tak źle a nawet po iniekcji czułem się lepiej, ale skuteczność spadła i teraz jestem po dwóch wlewach tysabri bez żadnych efektów. Betaferon polecił mi lekarz jako silniejszy lek od avonexu... a może przegrzany organizm?

aaxfgx

Post autor: aaxfgx » 10 sie 2015, 17:45

Rozważałam kwestię przegrzania, jednak żeby tak bardzo działało na mój organizm? Nie miałam tak wcześniej, dopiero po zmianie na Betaferon zaczęło mi się robić słabo i miękkie nogi tak bardzo, że często upadam, plus problemy z pęcherzem. Jeszcze w maju robiłam spacery po 10 km i wszystko grało, teraz nie mogę przejść 1 km bez słabości tak wielkiej, że muszę usiąść i poczekać, aż znów będę mogła przejść parę metrów.

Jak u Ciebie było z odczuciami po Betaferonie? Ja często tracę czucie w brzuchu i pośladkach, w uda już nie mogę robić, bo dostałam zapalenia mięśni od iniekcji. Co najlepsze, czucie wraca po paru godzinach, i nie jest to też spowodowane zastrzykiem - często tracę czucie tak o, po prostu.

kamilakonieczna

Post autor: kamilakonieczna » 30 paź 2016, 20:32

Przy interferonie trzeba bardzo uważać na zakażenia bakteryjne i wirusowe bardzo często zdarza się że to właśnie te zakażenia powoduje osłabienie organizmu a nie działa nie samego leku
Immunomodulin od (8.11.2016)

Odpowiedz