padaczka w SM

Metody leczenia, nowe leki, leczenie niekonwencjonalne, lekarze, ośrodki zdrowia.
Awatar użytkownika
nemika

padaczka w SM

Post autor: nemika » 16 paź 2015, 12:01

:arrow: czy ktoś ma?
:arrow: jakie leki?
:arrow: czy ataki pojawiają się często?

Mój M niestety miał stwierdzone dwa ataki padaczki toniczno-klonicznej w sierpniu br - najpierw jeden a po ok godzinie drugi atak już w szpitalu podczas TK). W jego przypadku pierwszy atak objawił się naprężeniem ciała, brakiem oddechu i reakcji, a drugi - usłyszałam tylko ten charakterystyczny okrzyk siedząc pod drzwiami TK, więcej nie wiem :( To było okropne przeżycie dla mnie :(

Przez rok od października 2014 do teraz nie był leczony na SM, nie mogliśmy dostać się do programu czy badań ... Nie wiem.. Ale myślę, że padaczka była efektem załamania się, totalnej depresji z tego powodu, że nie ma żadnego leku... Czy tak mogło być? :?: :?:

Od tamtej pory bierze depakine chronosphere 250 rano i 500 wieczorem i "odpukać" nie było ataków.

Od dnia kiedy dowiedział się, że będzie w Tysabri psychicznie stał się zdecydowanie lepszy, ok miesiąc temu delikatnie poruszał palcami u prawej stopy a obecnie siedząc na wózku podnosi nogi do góry, leżąc tak samo. W MRI wyszło, że niektóre zmiany zanikły. Fizycznie jest mocniejszy, jeszcze nie chodzi ale wierzę, że tak będzie. MUSI tak być!

Za dwa tygodnie drugi wlew Tysabri...

Jeśli ktoś ma "doświadczenia" z padaczką w SM niech się podzieli. Z góry dziękuję!

kamilakonieczna

Odp: padaczka w SM

Post autor: kamilakonieczna » 30 paź 2016, 20:31

Z tego co pamiętam to w przypadku padaczki stwardnieniu rozsianym nie odstawią się leków a jedynie dodaje benzodiazepin w celu uspokojenia się stanu padaczkowego
Immunomodulin od (8.11.2016)

weronikajanas

Re: padaczka w SM

Post autor: weronikajanas » 17 maja 2017, 12:49

Ja choruję od lat na SM. Leczona byłam wszystkim, miałam przerwy w leczeniu. W zasadzie choroba postępowała bez względu na wszystko. Wiele rzeczy niekonwencjonalnych zdążyłam poznać przez ten czas. Stan się pogarszał, nie ma co ukrywać. Swego czasu trafiłam na stronę [link do strony na PW] i po konsultacji z moim lekarze spróbowałam leczenie wesprzeć ekstraktem CBD 6 %. To dopiero trzeci miesiąc, ale szczerze mogę powiedzieć, że czuję ogromna różnicę. Ciekawa jestem na ile choroba uszkodziła mój system nerwowy i ile jest w stanie cofnąć ta terapia. Jestem bardzo zadowolona.

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Re: padaczka w SM

Post autor: Cypek » 17 maja 2017, 13:09

Choroba nie cofnie się po leczeniu THC. Może zmniejszyć doraźnie objawy ale nie zatrzyma SM ani tym bardziej nie cofnie.
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

Odpowiedz